Kazdağları’ndan Gelen Saflık, Sofranızda Yaşasın!

Oksijen Kaynağı Kazdağları’nın Eteklerinden Gelen Lezzet Sofranızda… 1963 yılından bu yana kurucularımız İsmail & Sefer Kaymak ile Çanakkale Bayramiç Cazgirler köyünde peynir üretimiyle başlayan hikaye her geçen yıl güçlenerek ve saflığını koruyarak günümüze kadar uzanmıştır. Çiftliğimizdeki 2000 adet hayvanımız doğal ortamında, bu bölgeye özgü bitki örtüsünde olan güveyi otu, mercan köşk, kekik, adaçayı, vb. gibi güzel kokulu bitkilerin, pınar ve şelalelerin arasında sevgiyle yetişmektedir. Sütlerinde hissedebileceğiniz bu aromalar peynirlerimizin lezzetinin başlıca nedenidir.

Kazdağları’nın En Taze Sütünden, Sofranızın En Taze Lezzeti

Ürünlerimizin Lezzeti Sofralarınıza Sağlık Ve Şenlik Getirsin. Bayramiç’te ürettiğimiz sütlerle ve içeriğinde sadece Şirden mayası, deniz tuzu kullanarak peynir üretimi yapmaktayız. Hayvanlarımızdan sağılan sütler, soğuk zincir bozulmadan çift katmanlı tanklarla üretim tesisimize ulaştırılıp, Gıda Uzmanlarımız tarafından testleri yapılarak üretime alınmaktadır. Gelen sütlerin Bentley cihazları ile bakteri, somatik, protein, laktoz ve antibiyotik testleri yapılmaktadır. ISO 9001:2008 kalite yönetim sistemi ve ISO 22000:2005 gıda güvenliği yönetim sistemine sahibiz.

Ürünlerimizin lezzeti sofralarınıza sağlık ve şenlik getirsin.

Çanakkale’nin kutsal topraklarından sevgilerimizle…

Soğutma Tankları
Soğutma Tankları

Köylerde kurulan soğutma tanklarındaki soğuk sütler yine soğuk zincir bozulmadan çift katmanlı tanklarla üretim tesisine ulaştırılmaktadır.

Bayramiç Yöresi
Bayramiç Yöresi

RK Süt Ürünleri, sadece Bayramiç Yöresi’ndeki köylerden topladığı sütlerle beyaz peynir üretimi yapmaktadır.

Gıda Uzmanları
Gıda Uzmanları

Gıda Uzmanları tarafından testleri yapılarak üretime alınmaktadır. Gelen sütlerin Bentley cihazları ile bakteri, somatik, protein, laktoz ve antibiyotik testleri yapılmaktadır.

Tarihimiz

61 Yıllık Bir Tecrübe

Tecrübe

1963

'den beri

RK Süt Ürünleri, sadece Bayramiç Yöresi’ndeki köylerden topladığı sütlerle beyaz peynir üretimi yapmaktadır. Köylerde kurulan soğutma tanklarındaki soğuk sütler yine soğuk zincir bozulmadan çift katmanlı tanklarla üretim tesisine ulaştırılmaktadır. Üretim tesislerinde gelen sütler, Gıda Uzmanları tarafından testleri yapılarak üretime alınmaktadır. Gelen sütlerin Bentley cihazları ile bakteri, somatik, protein, laktoz ve antibiyotik testleri yapılmaktadır. Standartlara uygun olmayan sütler üretime alınmamaktadır. RK Süt Ürünleri; ISO 9001:2008 kalite yönetim sistemi ve ISO 22000:2005 gıda güvenliği yönetim sistemine sahip bir işletmedir.